Portret jako sztuka wyboru.
Finalny efekt portretu zależy od naszych wyborów, od wyboru obiektywu, ogniskowej, ustawień w aparacie, od wyboru źródła światła, jego modyfikacji, od stylizacji, od pozowania, scenografii.

Na warsztatach porozmawiamy najpierw teoretycznie przez chwilę, jak wszystkie elementy wpływają na portret, dlaczego najważniejsze jest światło, jak się nim bawić i nauczyć kreować. 
Potem wspólnie będziemy ustawiać set-upy oświetleniowe. Będziemy pracować przez ponad 5 godzin z modelkami, na bieżąco będziemy modyfikować światło i się nim bawić.

Każdy będzie pracować w 3 osobowej grupie plus modelka. Co jakiś czas będziemy zmieniać modelki, żeby każdy miał możliwość popracowania z każdą z modelek. Zawsze zalecam, aby prosić w miarę często modelki o zmianę stylizacji, żeby każdy wyszedł z warsztatów z w miarę zróżnicowanymi kadrami. W trakcie całych warsztatów jestem do dyspozycji, więc zalecam aby na bieżąco pytać o wszystko co tylko przyjdzie Ci do głowy 
w temacie warsztatów.

KOMUNIKACJA
W jaki sposób komunikować się z klientem w trakcie sesji, aby czuł się pewnie i był przekonany, że po drugiej stronie jest profesjonalista
POZOWANIE
Nauczysz się fundamentalnych zasad pozowania, dzięki którym będziesz bez żadnego problemu pozować swoich klientów. Poznasz schemat, który sprawi, że niewielkim nakładem pracy dasz klientom dużo więcej zdjęć niż zwykle.
OŚWIETLENIE
Pokażę Ci, w jaki sposób pracuję ze światłem błyskowym, ciągłym i naturalnym na co dzień. Nauczę Cię, jak modyfikować światło za pomocą profesjonalnych modyfikatorów, a także za pomocą tego, co zazwyczaj masz pod ręką. Nauczę Cię, jak maksymalnie uprościć swój workflow, zachowując przy tym piękne rezultaty na zdjęćia. Zobaczysz jak dobierać światło do nastroju zdjęcia, jaki chcemy uzyskać.
SESJA JAKO CAŁOŚĆ
Pokażę Ci, jak zgrać ze sobą lokalizację/tło/scenografię ze stylizacją, fryzurą, wizażem, oświetleniem i pozami. Porozmawiamy chwilę o marketingu, czy i dlaczego jest ważny.
TECHNIKALIA
porozmawiamy o sprzęcie i wyposażeniu studia. Powiem o moich nietrafionych zakupach ale też o tych najbardziej trafionych. Przetestujemy obiektywy Sigma, pokażę Ci fajne fotoprodukty od nPhoto oraz profesjonalne lampy od Elinchrom. Wytłumaczę też, że nie stać nas na bylejakość.
Q&A
Na koniec, już po zdjęciach porozmawiamy jeszcze chwilkę i odpowiem na Twoje pytania, które na pewno wyjdą w trakcie praktyki
FOTOGRAFOWANIE W KABRIOLECIE
W drugiej połowie części praktycznej wstawimy do studia kabriolet, nadymimy wytwornicą dymu i będziemy uczyć się wykonywać klimatyczne, filmowe ujęcia. To będzie świetny moment na przetestowanie nietypowych dla portretu ogniskowych :) 
GRUPA WSPARCIA NA FB
Dostęp do zamkniętej grupy na fb, gdzie wgrywam filmy z retuszu wybranych zdjęć z warsztatów oraz set-upy oświetleniowe, gdzie możesz cały czas zadawać pytania, bądź możemy analizować Twoje zdjęcia

RABATY I STREFA TESTÓW
Możliwość testowania obiektywów Sigma w trakcie warsztatów.
Rabaty od partnerów warsztatów.
Tylko do 30.09.2023 niższa cena!
10.00 NA DOBRY POCZĄTEK DNIA
Mówimy sobie cześć i dajemy kilka minut na kawę
10.15 ROZPOCZĘCIE
Gdy już wszyscy będą na miejscu, przedstawiamy się sobie, żebym wiedziała, na jakim mniej więcej jesteś poziomie i na co mam zwrócić szczególną uwagę w trakcie warsztatów.
10.30 ROZSIADAMY SIĘ WYGODNIE, CZYLI TROCHĘ TEORII
To jest czas na prezentacje, wyjaśnienie wszystkiego w teorii, na jakieś pierwsze pytania.
12.15 KONIEC ŻARTÓW- ZABIERAMY SIĘ ZA PRACĘ
Czyli praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka :)
Trzy profesjonalne modelki fotografujemy w 3 różnych ustawieniach światła. Dzielicie się na trzy trzyosobowe grupy, co pewien czas wymieniamy się pomiędzy modelkami, aby każdy miał możliwość fotografowania z każdą modelką, z różnymi set-up'ami.  
Nie zostawiam Was samopas, będę podpowiadać, odpowiadać, pomagać, pracować razem z Wami.

Gdzieś w trakcie tej praktyki przyjedzie obiad, więc przerwa na jedzenie jest przewidziana :) 
Data: 21.10.2023
godzina: 10.00-18.00
lokalizacja: Las Studio, Suchy Las, ul. Kubackiego 1a

Cena 8-godzinnych warsztatów -  830,00zł przy zapisach od 01.10.2023
uwaga  przy zapisach do 30.09.2023 cena wynosi 780,00 zł
warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 400,00zł (wszystkie informacje dotyczące
płatności otrzymasz mailowo, po zapisaniu się w poniższym formularzu).
Potwierdzenie zapisu otrzymasz w ciągu 24 godzin
Wyślij
Thank you!

You may also like

Back to Top